اخبار 

سقف برنامه ریزی شده برای مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2017-2018

۱۶مرداد
۱۳۹۶

  اداره مهاجرت استرالیا در نهایت سقف مشاغل مورد نیاز خود را برای سال های 2017 و 2018 منتشر نمود. به نظر می رسد اخبار خوبی برای حسابداران، مهندسان نرم افزار و مهندسان مکانیک وجود دارد و سقف این رشته ها به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. بررسی و تحلیل ها بر روی نتایج منتشر شده برنامه ارسال دعوت نامه ها در دوازدهم ژوئیه هم نشان میدهد که درحال حاظر برای دریافت دعوت نامه به حداقل امتیاز نیاز دارند.   مشاغل تناسبی: ظرفیت پذیرش برای این نوع مشاغل افزایش یافته است و کاملا محتمل است که امتیاز مورد نیاز این رشته ها نیز نسبت به دوره زمانی مشابه در سال های 2016 و 2017 کاهش یابد. حسابداران: افزایش از 2285 به 4785 مهندسین صنایع، مهندسین مکانیکی و تولید: با افزایشی 639 نفری به 2178 نفر افزایش یافته است برنامه نویسان نرم افزار و اپلیکیشن نویسان: با افزایش 540 نفر به 6202 افزایش یافته است تحلیلگران کسب و کار و سیستم های ICT: افزایش 92 نفر و رسیدن به   ادامه »

تغییرات جدید در لیست مشاغل مورد احتیاج برای ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۸۹

۱۰تیر
۱۳۹۶

اداره‌ مهاجرت استرالیا، امروز یکم جولای ۲۰۱۷، لیست جدید مشاغل مورد احتیاج ویزا‌های ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۸۹ را اعلام کرد.   بر خلاف شایعات گفته شده طی‌ چند ماه گذشته، این تغیرات تاثیر چندانی بر روی اکثر رشته‌ها نخواهد داشت:   سیستم امتیازدهی برای هر ۳ نوع ویزا تفاوتی‌ با قبل نکرده است.   متقاضیان ویزاهای ۱۸۹ و ۴۸۹ خانواد‌گی باید رشتهٔ خودرا از لیست MLTSSL  و متقاضیان ویزاهای ۱۹۰ و ۴۸۹ ایالتی‌ باید رشته خود را از MLTSSL  با یا STSOL انتخاب نمایند.   اکثر رشته‌های فنی‌ و مهندسی‌ بدون تغییر در لیست MLTSSL باقی‌ مانده اند.   چند رشته از لیست قبلی MLTSSL به STSOL منتقل شده اند. این به معنیست که این رشته‌ها حتما باید اسپانسر ایالتی‌ داشته باشند:  Sea Transport Professionals , Psychotherapists, Production Manager (Mining) and Anaesthetists     ۱۲ رشته به طور کامل از تمامی‌ لیست‌ها حذف شده اند : Equipment Hire Manager, Fleet Manager, Picture   ادامه »

کسب شهروندی استرالیا دشوارتر می‌شود

۳۰فروردین
۱۳۹۶

استرالیا روند کسب شهروندی این کشور را دشوارتر خواهد کرد. این اقدام در چارچوب بازنگری در روند مهاجرت به این کشور صورت می‌گیرد. مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا، گفته کسانی که در صدد کسب اقامت و شهروندی از این کشورهستند باید آزمون‌های دشوارتری را در مورد مهارت‌های زبان انگلیسی بگذرانند. او افزوده که این افراد همچنین باید نشان دهند که به "ارزش‌های جامعه استرالیا" پایبند هستند. داوطلبان کسب شهروندی قبل از درخواست شهروندی باید ۴ سال به عنوان "مقیم دائم" در استرالیا اقامت داشته باشند که این زمان ۳ سال طولانی‌تر از مدت زمان فعلی است . نخست‌ وزیر استرالیا همچنین گفته که این تغییرات با این هدف صورت می‌گیرد که مهاجران با جامعه این کشور همسوتر شوند. به گفته آقای ترنبول "بسیار مهم است که مهاجران دریابند که باید به ارزش‌های جامعه استرالیا متعهد باشند." این اقدامات در حالی صورت گرفته که دو   ادامه »

استرالیا صدور ویزای کار موقت را لغو می‌کند

۲۹فروردین
۱۳۹۶

دولت استرالیا صدور ویزای کار موقت را متوقف کرده است . روز سه‌شنبه، ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل)، مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا، گفت که دولت تصمیم گرفته است تا صدور ویزای کار موقت را متوقف کند و به جای آن برنامه‌ای را به اجرا بگذارد که طبق آن، صدور ویزا مستلزم آشنایی بهتر با زبان انگلیسی و مهارت کاری بالاتر خواهد بود. نخست وزیر استرالیا گفته است که "اصلاحات مورد نظر ما تنها یک هدف دارد: تاکید بر شغل برای استرالیایی و ارزش‌های استرالیایی." او افزوده است که تغییرات جدید باعث خواهد شد تا نیروی کار دارای مهارت بالاتر وارد استرالیا شود و در استخدام کارگر، "بیکاران استرالیایی در برابر نیروی کار ارزان کشورهای مهاجرخیز اولویت داشته باشند." آقای تورنبول گفته است که "اگرچه ما ملتی متشکل از مهاجران هستیم اما این واقعیت هم نباید نادیده گرفته شود که شغل استرالیایی حق کارگر استرالیایی است." نخست وزیر استرالیا   ادامه »

به حد نصاب رسیدن برخی‌ مشاغل مورد نیاز مهاجرت

۵فروردین
۱۳۹۶

طبق آخرین اعلامیه اداره مهاجرت استرالیا مشاغل زیر به حد نصاب خود رسیده و تا جولای ۲۰۱۷ دعوتنامه ای‌ برای باز کردن پرونده مهاجرت برای این رشته‌ها صادر نخواهد شد.    263111 Computer Network and Systems Engineer 263112 Network Administrator 263113 Network Analyst 233911 Aeronautical Engineer 233912 Agricultural Engineer 233913 Biomedical Engineer 233914 Engineering Technologist 233915 Environmental Engineer 233916 Naval Architect 233999 Engineering Professionals nec  شایان ذکر است که همچنان متقاضیان میتوانند پرونده اسسمنت خود را باز کرده و بعداز جولای ۲۰۱۷ نبست به باز کردن پرونده مهاجرت خود اقدام نمایند.   لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ادامه »

آخرین وضعیت ارسال دعوتنامه برای ویزاهای مهاجرت از طریق مهارت - فروردین ۱۳۹۶

۱فروردین
۱۳۹۶

ادارهٔ مهاجرت استرالیا آخرین گزارش ارسال دعوتنامه مهاجرت از طریق مهارت را در وبسایت خود منتشر کرده است. اکثر دعوتنامه ویزای ۱۸۹ بر اساس ۶۰ امتیاز ارسال شده است. البته رشته‌های"تناسبی" از این قاعده مستثنی میباشند. رشته‌های تناسبی رشته‌های هستند که بدلیل تعداد بالای متقاضی و از طرفی‌ ظرفیت کم، تنها تعداد محدودی دعوتنامه در هر ماه دریافت میکنند که این دعوتنامه‌ها عموما برای متقاضیانی که بالای ۶۰ امتیاز دارند ارسال میشود.   آنالیز دعوت این رشته‌های "تناسبی"به قرار زیر است: ۱. رشته  Accountants  مدت زمان متوسط برای انتظار ۲۲ هفته و حداقل امتیاز مورد نیاز ۷۰ می‌باشد.   ۲. رشته های Auditors, Company Secretaries and Corporate Treasurers  مدت زمان متوسط برای انتظار ۱۲ هفته و حداقل امتیاز مورد نیاز ۷۰ می‌باشد. ۳. رشته های ICT Business and System Analysts  مدت زمان متوسط برای انتظار ۳۱ هفته و حداقل امتیاز مورد نیاز ۶۵   ادامه »

آخرین وضعیت ارسال دعوتنامه برای ویزاهای مهاجرت از طریق مهارت

۱بهمن
۱۳۹۵

ادارهٔ مهاجرت استرالیا آخرین گزارش ارسال دعوتنامه مهاجرت از طریق مهارت را در وبسایت خود منتشر کرده است. بر اساس این گزارش در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۶ تعداد ۱۸۵۹ دعوتنامه برای ویزا ۱۸۹ صادر شده است که در مقایسه با تعداد دعوتنامه تاریخ ۷ دسامبر به میزان ۶۰۶ عدد بیشتر می‌باشد.   اکثر دعوتنامه ویزای ۱۸۹ بر اساس ۶۰ امتیاز ارسال شده است. البته رشته‌های"تناسبی" از این قاعده مستثنی میباشند. رشته‌های تناسبی رشته‌های هستند که بدلیل تعداد بالای متقاضی و از طرفی‌ ظرفیت کم، تنها تعداد محدودی دعوتنامه در هر ماه دریافت میکنند که این دعوتنامه‌ها عموما برای متقاضیانی که بالای ۶۰ امتیاز دارند ارسال میشود.   آنالیز دعوت این رشته‌های "تناسبی"به قرار زیر است : ۱. رشته  Accountants  مدت زمان انتظار برای دعوت شدن توسط ادارهٔ مهاجرت همچنان برای این رشته در حال افزایش است. هم اکنون مدت زمان متوسط برای انتظار ۱۴   ادامه »

احتمال تغییر در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

۱۲آذر
۱۳۹۵

طبق آخرین اعلامیه ادارهٔ آموزش و پرورش استرالیا، احتمالا ۵۲ رشته از لیست مشاغل مهاجرت حذف خواهند شد. ادارهٔ آموزش و پرورش استرالیا، هر سال لیست مشاغل مورد نیاز مهاجرت را بازبینی کرده و بر اساس وضعیت بازارِ کار پیشنهادات خود را به اداره مهاجرت اعلام می‌کند.   در لیست پیشنهادی برای سال آینده رشته‌های زیر حذف شده اند : اکثر رشته‌های مهندسی‌ حسابداری و حسابرسی آشپزی علوم آزمایشگاهی اکثر رشته پزشکی‌ رشته‌های پیراپزشکی حقوق و وکالت   چند نکنهٔ مهم در مورد این لیست پیشنهادی : این لیست لزوما لیست نهائی برای مهاجرت نخواهد بود. صرفاً احتمال حذف این مشاغل مطرح شده است. اکثر این مشاغل در لیست پیشنهادی سال گذشته ادارهٔ آموزش و پرورش هم حذف شده بودند ولی‌ ادارهٔ مهاجرت با آن مخالفت کرده بود. اگر این لیست امسال تأیید شود، تاریخ اجرای آن ژولای ۲۰۱۷ خواهد بود.   متقاضیانی که در یکی‌ از   ادامه »

ویزای موقت جدید برای والدین

۱۰مهر
۱۳۹۵

ادارهٔ مهاجرت استرالیا قصد دارد از جولای ۲۰۱۷ ویزای جدیدی برای والدین افراد مقیم استرالیا ارائه کند.   این ویزا یک ویزای موقت ۵ ساله می‌باشد که همانند ویزای توریستی شخص متقاضی حتما باید بیمه درمانی از استرالیا به همراه داشته باشد. همچنین حتما باید حداقل یکی‌ از فرزندان متقاضی در استرالیا اقامت دائم و یا شهروندی داشته باشد.   بر خلاف ویزای توریستی ، والدینی که با این ویزا به استرالیا وارد میشوند، احتیاجی به گذراندن ۶ ماه از هر ۱۸ ماه در خارج از استرالیا را نخواهند داشت. به عبارت دیگر هیچ شرطی برای مدت زمان اقامت والدین در مدت ۵ سال وجود ندارد.   نکتهٔ منفی این نوع ویزا هزینهٔ بالاتر آن‌ نسبت به ویزای توریستی می‌باشد.     لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ادامه »

لیست اسپانسرشیپ ایالت کانبرا بروی متقاضیان خارج از استرالیا بسته شد

۲۷شهریور
۱۳۹۵

تنها ۱۰ روز بعداز اعلام لیست اسپانسرشیپ ایالت کانبرا(ACT) استرالیا، این ایالت اعلام کرد که این لیست برای متقاضیان خارج از استرالیا تا سال ۲۰۱۷ بسته خواهد بود.   متقاضیان اسپانسرشیپ در داخل استرالیا همچنان میتوانند پرونده خود را برای بررسی به این ایالت ارسال کنند.   این قانون شامل پرونده‌های در جریان این ایالت نخواهد شد.   لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ادامه »

  ۱   ۲   ۳