اخبار

شوک اسکیل سلکت استرالیا در آگوست 2019
۰۲ مهر ۱۳۹۸

شوک اسکیل سلکت استرالیا در آگوست 2019

شوک اسکیل سلکت استرالیا در آگوست 2019 نتایج دوره‌ی آگوست ارائه گردیده است که کمی شوکه کننده هستند. دولت استرالیا درر این ماه فقط 100 دعوت نامه ویزا (بله ، صد) 189 ارسال کرده است که اکثریت قریب به اتفاق دعوت نامه ها برای 85 امتیازی ها به بالا ارسال شده است. این کاهش 90 درصدی در دعوت نامه ها برای این دوره است و احتمالاً برای تعدادی از مهاجران امیدوار ، خبر نا امید کننده ای بوده است. در اخبار کمی بهتر ، دعوت نامه های مربوط به ویزا های موقت حمایت از خانواده Subclass 489 Skilled Regional) ) در تعداد 100 نفر باقی مانده است. کمترین امتیاز مورد نیاز متقاضیان 80 امتیاز برای باز کردن EOI بوده است که در ژانویه سال 2019 برگردانده شده است.    روند صدور دعوتنامه : دعوتنامه ها در استرالیا بر اساس امتیاز هر متقاضی صادر میشوند به این معنی که کسانی که امتیاز بالاتر دارند زودتر دعوت میشوند.  در حالتی که دو نفر امتیاز یکسان داشته باشند، معیار دعوت کردن بر ... ادامه مطلب »
پیش از اقدام برای ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا بخوانید
۳۱ شهریور ۱۳۹۸

پیش از اقدام برای ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا بخوانید

با اخذ ویزا زیرگروه ۱۸۸ استرالیا، می‌توانید به دفعات وارد خاک استرالیا شوید، از آن خارج شده، خانواده‌تان را همراه‌ بیاورید و حتی به عنوان شهروند دائم استرالیا شناخته شده و از مزایایی چون بیمه‌های خدمات درمانی برخوردار شوید.   پیش‌نیازهای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری (زیرگروه ۱۸۸ و ۸۸۸)   ویزای زیرگروه ۱۸۸، ویزای سرمایه‌گذاری موقت (که پس از اهراز شرایط لازم امکان تبدیل آن به زیرگروه ۸۸۸ و دائمی وجود دارد) و مرسوم‌ترین ویزا برای مهاجرت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری است، به سه رده کیفی تقسیم می‌شود: Investor stream Significant investor stream Premium investor stream هر سه این ویزاها، شامل دو بخش «تایید صلاحیت» و «مولفه‌های سرمایه‌گذاری» هستند. مرحله نخست یا همان تایید صلاحیت، شامل پارامترهای زیر است:   ۱. سن برای متقاضیان ویزاهای سرمایه‌گذاری رده ۱ و ۲، شرط سنی حداکثر ۵۵ سال وضع شده است. این ... ادامه مطلب »
جدول تخمین میزان زمان انتظار، جهت دریافت دعوتنامه بر اساس شغل و امتیاز
۲۸ دی ۱۳۹۶

جدول تخمین میزان زمان انتظار، جهت دریافت دعوتنامه بر اساس شغل و امتیاز

  در قدم اول می خواهیم آنچه را که ما برای پیش بینی های خود در مورد زمان مورد نیاز برای دریافت دعوت نامه ها برای ویزای 189 استفاده می کنیم و عواملی را که ما برای این کار در نظر میگیریم معرفی نماییم.  نکته ی دیگری که باید مد نظر قرار دهید این موضوع است که این تحلیل ها صرفاً بر اساس بررسی های ماست و عوامل بسیار زیاد دیگری که خارج از کنترل ما هستند می توانند در این مورد موثر باشند. بنابراین تضمینی در این آمار وجود ندارد.  در زیر لیست این عوامل را به اطلاع شما می رسانیم: • مجموع دعوت های ارسالی در چند دور بعدی • تعداد دعوتنامه هایی که باید به طور متوسط در هر دوره ارسال گردد تا به تعداد 43990 دعوتنامه که در برنامه ها مهاجرت استرالیا مشخص شده است نزدیک شویم. • تعداد دعوت نامه هایی که احتمالا برای اعضای خانواده صادر خواهد شد که به عنوان بخشی از این 43990 نفر محاسبه می گردد.  • تعداد شهروندان نیوزیلندی که بخشی از ... ادامه مطلب »
عدم دستیابی اداره مهاجرت استرالیا به اهداف برنامه ریزی شده خود در سال 2016-2017
۰۳ دی ۱۳۹۶

عدم دستیابی اداره مهاجرت استرالیا به اهداف برنامه ریزی شده خود در سال 2016-2017

نتایج برنامه مهاجرت 2016-2017 منتشر شده است. بر خلاف سال های قبل، اداره مهاجرت استرالیا به هدف برنامه ریزی شده خود در مورد اعطای ویزاهای مهاجرتی نرسید و تفاوت قابل توجهی بین تعداد ویزاهای اعطا شده و ویزاهای برنامه ریزی شده به وجود آمده است. این نوع ویزا ها عبارتند از: -* مهاجرت نیروی کار متخصص -* ویزای والدین -* انواع ویزای خانوادگی -* برنامه واجدین شرایط خاص   این مقاله تلاش میکند تا این آمارها را با تکیه بر جزئیات آن ها برسی و تحلیل نماید.   --* برنامه اصلی در زیر خلاصه ای از برنامه اصلی اعطای ویزا به متقاضیان، تعداد واقعی ارائه شده و اختلاف بین آنها را ملاحظه می فرمایید: همانطور که در جدول بالا دیده می شود، سطح برنامه ریزی کلی 190 هزار ویزا برای سال های2017-2018 برنامه ریزی شده بود که متاسفانه به این عدد نرسیدیم و به طور کلی تعداد 6،392 ویزا کمتر از برنامه به متقاضیان اعطا گردیده است.   این تفاوت نشان دهنده  تغییرات معنا ... ادامه مطلب »
چرا دریافت دعوتنامه در این زمان سخت تر و رقابتی تر شده است؟
۲۲ آذر ۱۳۹۶

چرا دریافت دعوتنامه در این زمان سخت تر و رقابتی تر شده است؟

گرفتن دعوت نامه در سال جاری نسبت به سال های گذشته بسیار سخت تر شده است.  این موضوع نه فقط برای رشته های Pro-Rata مانند حسابداری یا فناری اطلاعات و رشته های مهندسی، بلکه برای اکثر مشاغل مورد نیاز استرالیا صادق است. این مقاله به بررسی روند اسکیل سلکت در سال جاری و دلایل دشوارتر شدن این روند و همچنین راه کار هایی برای بهبود شرایط متقاضیا مهاجرت استرالیا می پردازد. پیشینه ویزای مستقل مهارتی 189 ویزای مستقل مهارتی 189 یک ویزای دائمی است که می توانید بر اساس مدارک تحصیلی، تجربه کاری و توانایی زبان انگلیسی خود، آن را اخذ نمایید. این ویزا نیازمند حمایت از طرف خانواده، کارفرما یا دولت استرالیا (ایالتی) نیست و به همین دلیل یک گزینه جذاب برای بسیاری از متقاضیان است. طبق روال کار، شما نمیتوانید برای یک ویزای مستقل مستقیماً درخواست ارائه کنید. ابتدا باید از طریق اسکیل سلکت اعلام علاقه مندی نموده (EOI) و درخواست دعوتنامه کنید. ارسال ... ادامه مطلب »
استرالیا ممکن است دریافت ویزای موقت را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، پیش از دریافت اقامت دائم (PR) اجباری نماید
۳۰ آبان ۱۳۹۶

استرالیا ممکن است دریافت ویزای موقت را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، پیش از دریافت اقامت دائم (PR) اجباری نماید

 دولت در حال مذاکره در مورد معرفی یک نوع ویزای موقت اجباری است. قرار است در صورت تصویب، پیش از دریافت اقامت دائم (PR)  به متقاضیان مهاجرت استرالیا اجازه دهند تا بوسیله آن مدتی را در استرالیا زندگی کنند.  مهاجرانی که به استرالیا می آیند ممکن است مجبور باشند مدت زمان مشخصی را از طریق این ویزای موقت اجباری در استرالیا اقامت داشته باشند و پس از این مدت درصورتی که تمام شرایط لازم را داشته باشند ویزای اقامت دائم را دریافت نمایند. (مانند قانون مهاجرت به نیوزیلند) وزارت امور مهاجرت استرالیا این موضوع را در روز دوشنبه بررسی خواهد نمود.  "آیا یک مهاجر قبل از واجد شرایط شدن برای دریافت اقامت دائم (PR) در استرالیا باید مدت زمان خاصی را زندگی کند؟ چه عواملی باید در نظر گرفته شود؟ "    "تعداد افرادی که برای اقامت دائم استرالیا درخواست ارائه کرده اند، در طول دو دهه گذشته به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در سال ... ادامه مطلب »
سوالات متداول در مورد قوانین دریافت شهروندی استرالیا (اکتبر 2017)
۰۱ آبان ۱۳۹۶

سوالات متداول در مورد قوانین دریافت شهروندی استرالیا (اکتبر 2017)

قانون پیشنهادی دولت استرالیا که برای اصلاح شرایط دریافت شهروندی استرالیا ارائه شده بود در17 اکتبر توسط مجلس سنای این کشور رد شد. درنتیجه کلیه درخواست های ارائه شده برای دریافت شهروندی استرالیا با همان قانون قبلی بررسی خواهند گردید. این تغییرات ممکن است برای جولای 2018 مجددا از طرف دولت درخواست گردد، لذا توصیه میکنیم که هرچه سریعتر درخواست های خود را ارائه نمایید. در این مقاله به بررسی برخی سوالات متداول و الزامات دریافت شهروندی استرالیا خواهیم پرداخت. پرسش: وضعیت قوانین وضع شده ی دولت برای تغییر شرایط دریافت شهروندی هم اکنون چگونه است؟ پاسخ: با توجه به عدم تصویت این قوانین در مجلس سنا، قوانین اجرا نمیشوند و قوانین قدیمی کماکان به عنوان اصل مورد استفاده قرار خواهند گرفت. پرسش: من پرونده خودم را برای دریافت شهروندی استرالیا ارائه کرده ام، شرایط من چگونه خواهد شد؟ پاسخ: اگر شما درخواست خود را برای شهروندی استرالیا ... ادامه مطلب »
بررسی و تحلیل دعوتنامه های ارسال شده در سپتامبر 2017
۰۶ مهر ۱۳۹۶

بررسی و تحلیل دعوتنامه های ارسال شده در سپتامبر 2017

نتایج دور دوم  SkillSelect در تاریخ 20 سپتامبر منتشر شد. برای اکثر مشاغل، امتیاز مورد نیاز به همان شکل قبلی ادامه یافته است، اما امتیاز مورد نیاز برای حسابداران برای دریافت دعوتنامه به 85 امتیاز افزایش یافته است. این مقاله به تحلیل آخرین وضعیت دعوت نامه های ارسال شده SkillSelect  خواهد پرداخت  امتیاز مورد نیاز برای برای مشاغل non-pro rata، به منظور دریافت دعوت نامه برای ویزای ساب کلاس189 در 65 امتیاز باقی مانده است. با این حال خبر خوش اینکه زمان انتظار با این امتیاز در حال حاضر به 1 هفته کاهش یافته، بنابراین انتظار می رود که امتیاز مورد نیاز در دور بعدی دعوتنامه ها به 60 امتیاز کاهش یابد. بیشتر مشاغل pro rata در امتیاز قبلی باقی خواهند ماند، اما حسابداری از امتیاز 75 که در دو دور قبلی نیاز داشت به امتیاز 85 افزایش یافته است. تعداد دعوت نامه های صادر شده در این دور همان تعداد دور قبلی (239) عدد می باشد که کمی دور از ذهن به نظر میرسد. چراکه بر ... ادامه مطلب »
لیست جدید اولویت های شغلی ایالت NSW
۰۵ مهر ۱۳۹۶

لیست جدید اولویت های شغلی ایالت NSW

ایالت نیو ساوت ولز لیست جدید اولویت های شغلی خود را منتشر کرد.  در برنامه مهاجرتی سال جدید تاکنون این ایالت دعوتنامه های زیادی را برای ویزای 190 ارسال نکرده است. ما انتظار داریم در دور جدید ایالت نیو ساوت ولز پذیرش متقاضیان ویزای 190 را جدی تر و با سرعت بالاتری دنبال نماید.  لیست جدید شباهت زیادی به لیست اسپانسر های مشاغل دارد. در مقایسه با لیست دور قبلی (2016-2017) میتوان ملاحظه نمود که تعدادی از مشاغل حذف و تعدادی نیز اضافه شده اند.  مشاغل اضافه شده شامل: • Architect • Chemical, Electronics, Industrial, Production and Plant Engineers • ICT Security Specialists • Civil Engineering Technicians • Stonemasons • Baker • Cook • Enrolled Nurse • Architectural Draftsperson • Butcher or Small goods Maker   و مشاغل حذف شده از این لیست عبارتند از:    • Surveyors, Cartographers and Other Spatial Scientists • Agricultural Engineers, Consultants and Foresters • Teachers of the hearing and sight impaired, as well as special education teachers • Chiropractor and ... ادامه مطلب »
بررسی و تحلیل دعوتنامه های ارسالی در 23 آگوست سال 2017
۱۰ شهریور ۱۳۹۶

بررسی و تحلیل دعوتنامه های ارسالی در 23 آگوست سال 2017

نتایج ارسال دعوتنامه مربوط به دوره 23 آگوست از SkillSelect منتشر شده است.   در این دوره مشاهده میکنیم که برای کمک به متقاضیان مهاجرت، امتیازات مورد نیاز برای ویزای 189 شروع به کاهش نموده اند. این مقاله به تحلیل و بررسی آخرین نتایج ارسال دعوتنامه ها در برنامه  SkillSelect در سال 2017-2018 خواهد پرداخت و همچنین نگاهی خواهیم داشت به نکات مهم و زمان انتظار برای شغل های پر مخاطب برنامه مهاجرت استرالیا .   ویزای ساب کلا 189 برای مشاغل Non Pro Rata برای مشاغل Non Pro Rata ، حداقل امتیاز برای دریافت دعوتنامه برای ویزای مهارتی 189 در آخرین دور از 70 به 65 امتیاز کاهش یافته است. زمان انتظار نیز برای دریافت دعوتنامه با 65 امتیاز حدود 30 هفته است، اما ما انتظار داریم که در طی چند دور بعدی این زمان به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. همچنین در نهایت، انتظار داریم حداقل امتیاز مورد نیاز به 60 کاهش یابد، اما کمی دشوار است که پیش بینی کنیم این احتمال در چه زمانی اتفاق ... ادامه مطلب »