استرالیا صدور ویزای کار موقت را لغو می‌کند

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
دولت استرالیا صدور ویزای کار موقت را متوقف کرده است
.
روز سه‌شنبه، ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل)، مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا، گفت که دولت تصمیم گرفته است تا صدور ویزای کار موقت را متوقف کند و به جای آن برنامه‌ای را به اجرا بگذارد که طبق آن، صدور ویزا مستلزم آشنایی بهتر با زبان انگلیسی و مهارت کاری بالاتر خواهد بود.

نخست وزیر استرالیا گفته است که "اصلاحات مورد نظر ما تنها یک هدف دارد: تاکید بر شغل برای استرالیایی و ارزش‌های استرالیایی." او افزوده است که تغییرات جدید باعث خواهد شد تا نیروی کار دارای مهارت بالاتر وارد استرالیا شود و در استخدام کارگر، "بیکاران استرالیایی در برابر نیروی کار ارزان کشورهای مهاجرخیز اولویت داشته باشند."

آقای تورنبول گفته است که "اگرچه ما ملتی متشکل از مهاجران هستیم اما این واقعیت هم نباید نادیده گرفته شود که شغل استرالیایی حق کارگر استرالیایی است." نخست وزیر استرالیا افزوده است که "دیگر اجاز نخواهیم داد ویزای ۴۵۷ به وسیله‌ای برای استخدام خارجیان در مشاغلی تبدیل شود که سترالیایی‌ها حق اشتغال در آنها را دارند
."
برای دریافت این نوع ویزا، کارفرما در استرالیا باید "اسپانسر" فرد متقاضی شود. با این ویزا کارگران خارجی اجازه دارند حداکثر تا ۴ سال در شغل مورد نظر اسپانسر در استرالیا کار کنند.

اسپانسر فرد مورد متقاضی می‌بایست اعلام کند که نمی‌تواند برای تصدی شغل مورد نظر، یک شخص تبعه استرالیا یا دارای اقامت دائم در این کشور را پیدا کند و ناگزیر از استخدام فرد متخصص از خارج است
.
متقاضی دریافت ویزای ۴۵۷ می‌بایست دارای تخصص تایید شده برای شغل مورد نظر بوده و به زبان انگلیسی به اندازه مورد نیاز برای این شغل آشنایی داشته باشد. او اجازه دارد همسر، فرزندان و سایر افراد تحت تکفل خود را نیز برای دوره اشتغال در استرالیا به این کشور بیاورد.

تعداد مشاغل و مهارت‌های پیش بینی شده برای صدور این نوع ویزا به بیش از دویست مورد می‌رسید
.
به گفته منابع دولتی، در حال حاضر حدود ۹۵ هزار کارگر خارجی با استفاده از این نوع ویزا در استرالیا شاغل هستند اما لغو این نوع ویزا بر موقعیت این افراد تاثیری نخواهد گذاشت.

به گفته نخست وزیر استرالیا، ویزای جدیدی که جایگزین ویزای ۴۵۷ خواهد شد شامل اجازه کار به مدت دو سال خواهد بود و تعداد مشاغلی که کارفرمایان مجاز به استفاده از نیروی کار خارجی برای آنها هستند بسیار کمتر از دویست مورد قبلی است. افزایش دوره کار و اقامت از دو سال به چهار سال مستلزم تسلط بیشتر متقاضی به زبان انگلیسی و برخورداری از مهارت حرفه‌ای بالاتری است
.
 
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید