بررسی و تحلیل دعوتنامه های ارسالی در 23 آگوست سال 2017

۱۰ شهریور ۱۳۹۶
نتایج ارسال دعوتنامه مربوط به دوره 23 آگوست از SkillSelect منتشر شده است.
 
در این دوره مشاهده میکنیم که برای کمک به متقاضیان مهاجرت، امتیازات مورد نیاز برای ویزای 189 شروع به کاهش نموده اند.
این مقاله به تحلیل و بررسی آخرین نتایج ارسال دعوتنامه ها در برنامه  SkillSelect در سال 2017-2018 خواهد پرداخت و همچنین نگاهی خواهیم داشت به نکات مهم و زمان انتظار برای شغل های پر مخاطب برنامه مهاجرت استرالیا .
 
ویزای ساب کلا 189 برای مشاغل Non Pro Rata
برای مشاغل Non Pro Rata ، حداقل امتیاز برای دریافت دعوتنامه برای ویزای مهارتی 189 در آخرین دور از 70 به 65 امتیاز کاهش یافته است.
زمان انتظار نیز برای دریافت دعوتنامه با 65 امتیاز حدود 30 هفته است، اما ما انتظار داریم که در طی چند دور بعدی این زمان به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد.
همچنین در نهایت، انتظار داریم حداقل امتیاز مورد نیاز به 60 کاهش یابد، اما کمی دشوار است که پیش بینی کنیم این احتمال در چه زمانی اتفاق خواهد افتاد.
 
حسابداران و حسابرسان
حداقل امتیاز برای حسابداران و حسابرسان در 75 امتیاز باقیمانده است. با نگاهی به کاهش زمان انتظار این رشته ها، انتظار می رود برای چند ماه آینده  نیز حداقل امتیاز مورد نیاز در همان سطح 75 باقی بماند.
 
متخصصین IT
حداقل امتیاز برای تحلیلگران سیستم های ICT در 70 امتیاز باقی مانده است. اما حداقل امتیاز مورد نیاز برای برنامه نویسان نرم افزار و برنامه های کاربردی و متخصصین شبکه های کامپیوتری در آخرین دوره به 65 امتیاز کاهش یافته است.
 
مهندسین
بیشتر تخصص های مهندسی در بین رشته های Pro Rata نیستند، بنابراین حداقل امتیاز مورد نیاز این رشته ها 65 امتیاز خواهد بود.
مهندسی های صنایع، مکانیک و تولید هم در آخرین دور از دعوتنامه های ارسالی با 5 امتیاز کاهش به 65 رسیده اند.
سایر رشته های مهندسی نیز احتمالا از 70 به 65 کاهش پیدا می کنند، اما این اتفاق احتمالا در یک یا دو دور  آینده محقق خواهد شد.
 
اسپانسرشیپ حمایت خانوادگی ساب کلاس 489
حداقل امتیاز برای این نوع ویزا نیز برای کل برنامه 60  امتیاز می باشد.
نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که بیشتر دعوتنامه ها در این ساب کلاس برای افرادی با مشاغل pro rata ارسال شده است.  
 
نتیجه
خوشبختانه امتیاز مورد نیاز برای بیشتر مشاغل کاهش پیدا کرده و ما انتظار داریم این روند در کوتاه مدت برای تخصص های مهندسی ادامه یابد.
با این حال، وضعیت برای حسابداران و حسابرسان بسیار رقابتی است.
شما میتوانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا با مشاوران ما تماس بگیرید و یا از طریق فروم (تالار گفتگو) ما سوالات خود را مطرح و در اسرع وقت پاسخ های مناسب را دریافت نمایید.
همچنینی میتوانید با عضو شدن در کانال تلگرامی شرکت مهاجرتی 2Oceania به آدرس: https://t.me/AU2oceania به  آخرین اخبار و اطلاعات مهاجرت دسترسی داشته باشید.