استرالیا ممکن است دریافت ویزای موقت را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، پیش از دریافت اقامت دائم (PR) اجباری نماید

۳۰ آبان ۱۳۹۶
 دولت در حال مذاکره در مورد معرفی یک نوع ویزای موقت اجباری است. قرار است در صورت تصویب، پیش از دریافت اقامت دائم (PR)  به متقاضیان مهاجرت استرالیا اجازه دهند تا بوسیله آن مدتی را در استرالیا زندگی کنند. 
مهاجرانی که به استرالیا می آیند ممکن است مجبور باشند مدت زمان مشخصی را از طریق این ویزای موقت اجباری در استرالیا اقامت داشته باشند و پس از این مدت درصورتی که تمام شرایط لازم را داشته باشند ویزای اقامت دائم را دریافت نمایند. (مانند قانون مهاجرت به نیوزیلند) وزارت امور مهاجرت استرالیا این موضوع را در روز دوشنبه بررسی خواهد نمود.
 "آیا یک مهاجر قبل از واجد شرایط شدن برای دریافت اقامت دائم (PR) در استرالیا باید مدت زمان خاصی را زندگی کند؟ چه عواملی باید در نظر گرفته شود؟ " 
  "تعداد افرادی که برای اقامت دائم استرالیا درخواست ارائه کرده اند، در طول دو دهه گذشته به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در سال 2016-2015، تقریبا نیمی از تمام ویزاهای دائمی صادر شده برای افرادی صادر شد که قبلا توسط یک ویزای موقت در استرالیا مشغول زندگی بوده اند. این به این معنی است که اقامت موقت به طور فزاینده ای تبدیل به اولین گام برای زندگی در استرالیا برای همیشه شده است ".
متن بالا بخشی از موضوعی است که در نوامبر سال گذشته مطرح شد و مقرر شد که دولت فدرال استرالیا این موضوع را بررسی نماید.
 استدلال شده است که این امر برای منافع ملی کشور مفید است و مسیری برای اقامت دائم دانش آموزان و افراد حرفه ای بین المللی و نخبگان فراهم می نماید تا آسانتر به اقامت دائم استرالیا دسترسی پیدا نمایند. با این حال، اکثر انواع ویزاها دائمی هستند و مهاجران قبل از اینکه هر گونه اقامتی در استرالیا داشه باشند مستقیما اقامت دائم خود را دریافت می کند.
اگرچه معرفی یک دوره آزمایشی برای مهاجرین دائمی به احتمال زیاد باعث ایجاد صرفه جویی در بودجه خواهد شد اما این نگرانی را هم مطرح می نماید که ممکن است در جامعه استرالیا شکاف ایجاد کند.
به هرحال با تمام این بحث ها یک احتمال هم وجود خواهد داشت که تصویب این قانون کمی به ایجاد شرایطی بهتر و ساده تر برای مهاجرت به استرالیا کمک نماید. البته این موضوع صرفاً یک احتمال است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید در گروه تلگرامی ما عضو شوید. 
https://t.me/joinchat/BkHVQlF5vFNBt1gjuj6WyA