پیش از اقدام برای ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا بخوانید

۳۱ شهریور ۱۳۹۸
با اخذ ویزا زیرگروه ۱۸۸ استرالیا، می‌توانید به دفعات وارد خاک استرالیا شوید، از آن خارج شده، خانواده‌تان را همراه‌ بیاورید و حتی به عنوان شهروند دائم استرالیا شناخته شده و از مزایایی چون بیمه‌های خدمات درمانی برخوردار شوید.
 
  • پیش‌نیازهای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری (زیرگروه ۱۸۸ و ۸۸۸)
 
ویزای زیرگروه ۱۸۸، ویزای سرمایه‌گذاری موقت (که پس از اهراز شرایط لازم امکان تبدیل آن به زیرگروه ۸۸۸ و دائمی وجود دارد) و مرسوم‌ترین ویزا برای مهاجرت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری است، به سه رده کیفی تقسیم می‌شود:
  1. Investor stream
  2. Significant investor stream
  3. Premium investor stream
هر سه این ویزاها، شامل دو بخش «تایید صلاحیت» و «مولفه‌های سرمایه‌گذاری» هستند.
مرحله نخست یا همان تایید صلاحیت، شامل پارامترهای زیر است:
 
۱. سن
برای متقاضیان ویزاهای سرمایه‌گذاری رده ۱ و ۲، شرط سنی حداکثر ۵۵ سال وضع شده است. این شرط متقاضیان ویزا سرمایه‌گذاری رده سوم را شامل نمی‌شود.
 
۲. خالص دارایی‌ها
میزان مجموع خالص دارایی‌ها مورد نیاز، بنابر نوع ویزای درخواستی فرد متقاضی متفاوت و به ترتیب معادل ۱.۵، ۵ و ۱۵ میلیون دلار استرالیاست. دارایی می‌تواند به صورت پول، ملک، سهام و یا هرگونه اموال تحت تملک فرد متقاضی و یا همسر/شریک او باشد. ضمن اینکه نمی‌بایست از طرق غیرقانونی و یا پول‌شوئی کسب شده باشد. توجه به این نکته ضروری است که مجموع این دارایی‌ها باید تحت مدیریت و در اختیار متقاضی و/یا همسر و/یا هر دو آنها باشد.این دارایی می‌بایست تا زمانی که دولت استرالیا تشخیص می‌دهد در حساب‌ها و مراجع معتبر و قابل نظارتی قرار داشته باشند.
 
لازم به ذکر است که شرایط مذکور، بنا بر صلاحدید هر ایالت استرالیا و مبتنی بر مبلغ سرمایه فرد متقاضی، می‌توانند تغییر کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.