مدارس کویینزلند و بریزبین

در ایالت کویینزلند تحصیلات اجباری از سن پنج سالگی تحت عنوان دوره Prep. یا همان "آمادگی" آغاز می شود. این دوره که در حقیقت پیش نیاز سال اول ابتدایی است به مدت یک سال تحصیلی تمام وقت در مدارس ابتدایی برگزار می شود. شروع رسمی تحصیلات ابتدایی از سن شش سالگی به مدت شش سال (مقطع اول تا ششم) و سپس دوره دبیرستان به مدت شش سال دیگر(مقطع هفتم تا دوازدهم) است.
برای ثبت نام فرزند خود در مدارس دولتی می بایست ازحداقل یک سال قبل و برای مدارس خصوصی دو سال قبل از شروع دوره آمادگی , مراحل پیش ثبت نام را انجام دهید.
جهت ثبت نام در مدرسه های دولتی (State Schools) ارجحیت با دانش آموزانی است که محل سکونت آنها در شعاع مشخصی از مدرسه قرار گرفته یا به اصطلاح در "محدوده دسترسی" یا “Catchment Area” زندگی میکنند. چنانچه بخواهید فرزند خود را در مدرسه ای خارج از منطقه محل سکونت خود ثبت نام کنید می بایست از حداقل یک سال قبل نسبت به پیش ثبت نام اقدام کنید تا در لیست انتظار قرار بگیرید. در لینک http://www.qgso.qld.gov.au/maps/edmap/ در نقشه شهر بر اساس Catchment Area ناحیه بندی شده و مدرسه های دولتی هر منطقه در آن مشخص شده است.
وبسایت رسمی https://schoolsdirectory.eq.edu.au/ به شما کمک میکند تا لیستی از مدارس دولتی یا خصوصی بریزبین را در محله مورد نظر خود پیدا کرده و سپس با مراجعه به وبسایت هرکدام از این مدرسه ها از جزییات ثبت نام و شرایط تحصیل در آنها مطلع شوید.
همچنین اینجا اطلاعات خوبی در مورد رده بندی کیفی مدارس دولتی شهر بریزبین در اختیار گذاشته است.

 
 
 

مطالب مرتبط