دانشگاه های بریزبین

بی اغراق بریزبین یکی از بهترین شهرهای دانشگاهی جهان است. براساس طبقه بندی جهانی
 (QC Best Student Cities) بریزبین دارای رتبه هشتم از لحاظ نسبت دانشجویان محلی و بین المللی به جمعیت کل شهر است. همچنین از لحاظ کیفیت دانشگاهی و محبوبیت بین دانشجویان, بریزبین در ردیف سی شهر اول دنیاست.  معروف ترین دانشگاه های دولتی شهر عبارتند از:
  1. دانشگاه کویینزلند (The University of Queensland (UQ)) این دانشگاه با بیشتر از صد سال قدمت جزء ۵۰ دانشگاه برتر دنیاست . ساختمان اصلی آن با مساحتی حدود  ۱۷۰۰ هکتار در محله St. Lucia  واقع شده. حدود ۵۱۰۰۰ دانشجو در UQ مشغول به تحصیل درمقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد ودکترا بوده که ازین تعداد , ۱۳۰۰۰ نفر دانشجویان خارجی هستند. داشتن آزمایشگاه ها و موسسات تحقیقاتی مانند مرکزتحقیقی زیست شناسی مولکولی, موسسه تحقیقاتی معادن, مهندسی پزشکی و نانوتکنولوژی یکی از دلایل شهرت UQ است. علوم مهندسی ,علوم پزشکی ,علوم اجتماعی ,علوم انسانی و هنر به همراه طیف گسترده زیرشاخه های آنها رشته های تحصیلی هستند که در این دانشگاه ارائه میشوند.
وجود سه ترمینال اتوبوس و قایق CityCat در واحد اصلی St.Lucia دسترسی بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی دانشگاه https://www.uq.edu.au/   مراجعه کنید.
 
  1. دانشگاه گریفیث (Griffith University) این دانشگاه نوپا که چهل سال قدمت دارد و مانند UQ  در رشته های مختلفی چون مهندسی و پزشکی و .... دانشجومی پذیرد. رشته پرستاری این دانشگاه  بین سی دانشگاه برتر دنیا طبقه بندی شده است. تنها کنسرواتوار یا مدرسه عالی موسیقی در ایالت کویینزلند متعلق به دانشگاه گریفیث می باشد که رشته هایی نظیر آهنگسازی , نوازندگی و مطالعات جامع موسیقی در آن تدریس میشود.
واحد اصلی این دانشگاه در محله Nathan  توسط اتوبوس های تندرواز ترمینال دانشگاه به مرکز شهر و بخش های جنوبی و شرقی بریزبین متصل میشود. اجاره بهای نسبتا پایین آپارتمان های اطراف این دانشگاه از نکات مثبت تحصیل در Griffith است. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی دانشگاه https://degrees.griffith.edu.au/  مراجعه کنید.
 
Queensland University of Technology (QUT) این دانشگاه از ۱۷۰ سال پیش بعنوان یک کالج علوم آغاز بکار کرد تا سرانجام در سال ۱۹۸۹ کار خود را رسما بعنوان دانشگاه آغاز کرد.  QUT در رتبه بندی جهانی جایگاه سی و هشتم را دارد.
  1. دارای دو پرددیس اصلی در محله  Kelvin Groveو  Alice Streetو یک پردیس در حومه بریزبین (Cabulture) می باشد. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی دانشگاه https://www.qut.edu.au مراجعه کنید.
 
تعداد دیگری از دانشگاه های بریزبین عبارتند از:
: نیمه خصوصیCentral Queensland University (CQU)
James Cook University (JCU) : دولتی
University of Southern Queensland (USQ)
Australian Catholic University (ACU) دولتی
 
 
 
 

مطالب مرتبط