دانشگاه های سیدنی

طبق اعلان رسمی سازمان Ranking جهانی سال 2016 , سیدنی چهارمین شهر برتر دانشجویی دنیاست. به خاطر داشتن فاکتور هایی نظیر امنیت,جاذبه های تفریحی و فرهنگی این شهر مقام اول جهانی را از نقطه نظر محبوبیت بین دانشجویان داراست.
معروف ترین دانشگاه های دولتی شهر عبارتند از:
  • دانشگاه سیدنی (University of Sydney) قدیمی ترین دانشگاه استرالیا و ۴۵ امین دانشگاه برتر دنیاست. رشته های حقوق, اقتصاد, حسابداری و علوم پزشکی قوی ترین رشته های این دانشگاه هستند. همچنین رشته دامپزشکی این دانشگاه رتبه نهم دنیا را از لحاظ کیفیت آموزش داراست. جالب است بدانید که شش نفر از نخست وزیران استرالیا از جمله Malcolm Turnbull از فارغ التحصیلان رشته حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه بوده اند.از میان ۱۰ پردیس(campus)  این دانشگاه که در سیدنی یا اطراف قرار دارند,  بزرگترین پردیس در زمینی به مساحت ۷۲ هکتار در محله Camperdown نزدیک مرکز شهر واقع شده است. برای دریافت اطلاعات دقیق  مانند رشته های ارائه شده, نحوه ثبت نام و مکان دقیق وچگونگی دسترسی به پردیس ها به وبسایت   http://sydney.edu.au مراجعه کنید.
 
 
  • دانشگاه نیوساوث ولز(University of New South Wales (UNSW)) این دانشگاه با وجود عمر جوان شصت و شش ساله اش پس از دانشگاه سیدنی, در رتبه ۴۶ ام جهان قرار دارد. رشته های حقوق, اقتصاد و بازرگانی و مهندسی از با کیفیت ترین رشته های این دانشگاه هستند. همچنین رشته حسابداری این دانشگاه رتبه سیزدهم دنیا را از لحاظ کیفیت آموزش داراست. پردیس مرکزی این دانشگاه در محله Kensington , دانشکده هنرهای زیبا در محله Paddington وهمچنین شعبه ای در شهر کانبرا واقع شده است. وجود اتوبوس های تندرو مخصوص دانشگاه (UNSW Express Bus) از مبدا ایستگاه مرکزی قطار (Train Central Station) دسترسی به پردیس مرکزی این دانشگاه را بسیار آسان کرده است.
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی دانشگاه https://www.unsw.edu.au/ مراجعه کنید.
 
  • Macquarie University با قدمت ۵۰ سال در ۱۶ کیلومتری شمال غرب مرکز سیدنی قرار دارد. این دانشگاه که دارای پنج دانشکده اصلی اقتصاد و مدیریت ,علوم انسانی, علوم پایه و مهندسی و علوم پزشکی است , دارای بهترین دانشکده علوم زمینی و دریایی می باشد. از امتیازات مساحت ۱۲۶ هکتاری این دانشگاه می توان به بیمارستان خصوصی Macquarie , پارک فن آوری شامل شرکت های صنعتی و تحقیقاتی با مزیت نزدیکی ارتباط صنعت و دانشگاه, رصدخانه , بخش وسیعی پوشش طبیعی حفاظت شده و ایستگاه قطاردرون شهری جهت دسترسی آسان به شبکه حمل ونقل اشاره کرد.
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی دانشگاه https://www.mq.edu.au / مراجعه کنید.
 
 Sydney University [UWS] در سال ۱۹۸۹ از ادغام دو کالج و یک انیستیتو به نام هایNepean College of Advanced Education , Hawkesbury Agricultural College وMacarthur Institute بوجود آمد. این دانشگاه نوپای 27 ساله دارای ۹ پردیس است که اکثر آنها دراطراف شهر قرار دارند. برای اطلاع از رشته های ارائه شده, محل دقیق و نحوه دسترسی به پردیس ها به وبسایت http://www.westernsydney.edu.au/    مراجعه کنید.
 University of Technology Sydney [UTS] که در ابتدای تاسیس خود در سال ۱۸۳۳ یک آموزشکده مکانیک بود حدود سی سال است که به قالب امروزی خود درآمده است. این دانشگاه که در قلب شهر سیدنی و در مجاورت ایستگاه مرکزی قطار واقع شده است, ارائه دهنده رشته هایی چون بازرگانی, معماری و طراحی, بهداشت و سلامت, مامایی و پرستاری, حقوق و غیره است.  
 
 

مطالب مرتبط