نمادهای ملی استرالیا


نام استرالیا

نام استرالیا از کلمه لاتین Australis به معنای "جنوبی" گرفته شده است. برای قرن‌ها اسطوره‌ای بود که سرزمین بزرگ ناشناخته‌ای در جنوب وجود دارد که آن را Terra Australis Incognita به معنای سرزمین ناشناخته جنوبی می‌نامیدند. در پی انتشار کتابی به نام A Voyage to Terra Australis یا "سفری دریایی به تِرا اُسترالیس" که شرح سفر دریایی "متیو فلیندرز" به دور این قاره بود، نام استرالیا مورد استفاده عموم قرار گرفت. در سال ۱۸۲۴ فرماندهی دریاداری بریتانیا موافقت کرد که این قاره رسماً استرالیا نامیده شود.

پرچم استرالیا

پرچم ملی استرالیا برای اولین بار در ملبورن در سوم سپتامبر ۱۹۰۱ برافراشته شد. زمینه پرچم آبی پر رنگ است. پرچم انگلیس در گوشه بالایی سمت چپ، برای به رسمیت شناخت اسکان انگلیسی‌ها در استرالیا قرار دارد. تصویر صورت فلکی صلیب جنوبی (Southern Cross) نمایانگر موقعیت جغرافیایی استرالیا در نیمکره جنوبی است. در سال ۱۹۰۸ یک ستاره هفت‌پر جایگزین ستاره شش‌پری شد که نماینده شش ایالت بود. پر هفتم نمایانگر دو قلمرو است. هر ایالت و قلمرو در استرالیا پرچم خود را دارد

روز ملی و سرود ملی استرالیا

روز استرالیا (Australia Day) در ۲۶ ژانویه هر سال جشن گرفته می‌شود که یادآور سالروز پیاده شدن فرماندار آرتور فیلیپ در خلیج سیدنی در سال ۱۷۸۸ است. سرود ملی استرالیا "به پیش استرالیای زیبا" نام دارد (Advance Australia Fair) که در سال ۱۸۷۸ توسط "پیتر مک کورمیک" ساخته شد و در سال‌های آخر ۱۹۷۰ آهنگ ملی شد و در ۱۹ اِپریل ۱۹۸۴ به عنوان سرود ملی اعلام شد.
 
فرم درخواست
لطفا برای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.